** به این مبالغ 9 درصد به عنوان مالیات ارزش افزوده اضافه می‌شود

** هزینه سرور اختصاصی حدود یک تا یک و نیم میلیون تومان است و بر اساس تعرفه دیتا سنتر اعلام خواهد شد.

** یک ماه تخفیف برای طرح‌های شش ماهه و دو ماه تخفیف برای طرح‌های سالانه در نظر گرفته می‌شود.

** برای ارائه خدمات بهتر، تعداد تصاویر در سرورهای اشتراکی 3 تا 4 مورد است.

**تعداد تصاویر در سرورهای اختصاصی محدودیتی ندارد و حسب امکانات سرور و پهنای باند اینترنت می‌توانید تصاویر بیشتری به صورت همزمان داشته باشید.

** لینک کلاس‌ها یا اتاق‌های مجازی در سرورهای اشتراکی به صورت پیش فرض روی دامنه darsa.ir تنظیم می‌شود. در سرورهای اختصاصی این امکان وجود دارد تا با پرداخت ماهانه 50 هزار تومان، لینک اتاق‌ها و جلسات آنلاین روی دامنه یا زیر دامنه اختصاصی شما تنظیم شود.

** برگشت مبلغ پرداختی به حساب شما تا هفت روز پس از خرید؛ در صورت عدم رضایت از خدمات سامانه درسا فقط مربوط به سرورهای اشتراکی است.

** حداکثر تعداد کاربران همزمان در یک جلسه یا کلاس آنلاین 100 نفر است.

** سامانه وبینار درسا نیاز به نصب هیچ نوع برنامه‌ای ندارد و روی تلفن همراه هوشمند اندرویدی که مرورگر کروم داشته باشند و همچنین گوشی‌های آیفون با سیستم عامل IOS12 به بعد قابل اجراست.

** به سامانه وبینار درسا اعتماد کنید. ابتدا یک جلسه آنلاین به صورت رایگان برگزار کنید و در صورتی که از کیفیت خدمات رضایت داشتید، اقدام به خرید طرح مناسب کنید.

** در صورتی که به طرح ساعتی نیاز داشتید با ما تماس بگیرید. هزینه برگزاری یک جلسه دو ساعته با حداکثر 100 کاربر همزمان 30 هزار تومان است.

** در صورت نیاز به پشتیبانی تمام وقت ساعت 8 تا 22 (در تمام طول هفته حتی روزهای تعطیل)، لطفا با واحد فروش تماس حاصل فرمائید.

**برای استفاده از طرح وبینار ساعتی یا روزانه با درسا تماس بگیرید، شماره کارت را دریافت کنید، با ارسال رسید پرداخت، لینک برگزاری وبینار از طریق واتس آپ برای شما ارسال خواهد شد.

کیفیت صدا و تصویر

کیفیت صدا و تصویر در سامانه های ویدیو کنفرانس، بستگی به سرعت و کیفیت اینترنت شما دارد. برای برقراری یک ارتباط پایدار حداقل به اینترنت 4G نیاز دارید. قبل از ورود به برنامه با مراجعه به سایت fast.com سرعت اتصال به اینترنت خود را بررسی کنید. در صورتی که سرعت اینترنت شما مناسب نیست، دوربین خود را خاموش کنید.

سرور اشتراکی یا اختصاصی؟

سامانه ویدیو کنفرانس درسا روی سرورهای اشتراکی و اختصاصی نصب و راه اندازی می‌شود. در سرورهای اشتراکی همزمان افراد دیگری آنلاین هستند. هر سرور اشتراکی به تعداد مشخصی کاربر اختصاص داده می شود و ممکن است به همین دلیل نوسانات سرعت اینترنت، در کیفیت صدا و تصویر اختلال پدید آید. در صورت نیاز می‌توانید سرویس خود را به یک سرور اختصاصی ارتقا دهید.

سرورهای اختصاصی

سرورهای اختصاصی درسا در دیتاسنترهای مختلفی وجود دارد. قبل از انتخاب طرح با واحد فروش و پشتیبانی درسا تماس حاصل فرمائید تا حسب تجربیات موجود انتخاب مناسب‌تری برای خرید سرورهای اختصاصی دریافت نمائید. شایان ذکر است انتخاب سرور مناسب براساس تعداد کاربران همزمان باید مورد توجه قرار گیرد. به هر ترتیب چنانچه به صورت مرتب جلسات آنلاین برگزار می کنید، توصیه می‌شود از سرور اختصاصی استفاده نمائید.

کدام طرح برای من مناسب‌تر است

اگر تعدا کلاسها و حاضران در آنها بسیار زیاد است حتما از سرورهای اختصاصی درسا استفاده کنید. سرورهای اشتراکی به هیچ روی برای این وضعیت مناسب نیست. اگر در هفته چند جلسه یا کلاس آنلاین دارید می‌توانید از سرورهای اشتراکی استفاده کنید سپس در صورت لزوم امکانات خود را به طرح‌های اختصاصی ارتقا دهید.

تعداد تصویر همزمان

با توجه به محدودیت سرعت و پهنای باند اینترنت، برای ارائه خدمات بهتر توصیه می‌شود همزمان تعداد تصاویر کمتری روی صفحه باز باشد. در صورت اختلال در صدا و تصویر، می‌توانید از دیگر کاربران درخواست کنید دوربین‌های خود را ببندند. یا خودتان به اشتراک گذاری دوربین را محدود کنید.

تغییر طرح و انتخاب طرح مناسب

در هر زمان امکان تغییر طرح و پلن وجود دارد. در این صورت مانده اعتبار شما به طرح بعدی انتقال خواهد یافت.

سرور اختصاصی با منابع مناسب:

امکانات سرور اختصاصی بر اساس تعداد کاربران همزمان محاسبه می‌شود و هزینه آن نیز بر اساس منابعی است که به صورت اختصاصی برای سرور اختصاصی در نظر گرفته می‌شود. بنابراین به میزان تعداد کاربران همزمان سرور مناسب را تهیه نمائید. در صورت نیاز با همکاران ما در واحد پشتیبانی درسا تماس حاصل نمائید تا در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید.

هزینه سرور و زیر ساخت اختصاصی

منابع مورد نیاز برای اجرای مطلوب سامانه ویدیو کنفرانس حسب تعداد افراد شرکت کننده به صورت همزمان متفاوت است. حداقل امکانات سرور برای راه اندازی این سیستم، 4 هسته، 8 گیگ رم و 100 گیگ هارد اس اس دی است. برای مواردی که تعداد بیشتری همزمان آنلاین هستند باید منابع سرور به حداقل 8 تا 16 هسته، 16 تا 32 گیگ رم و 100 تا 500 گیگ حافظه افزایش یابد.